Leporela pro nevidomé rodiče a jejich vidící děti

Nabízíme obrázková leporela upravená pro nevidomé rodiče a jejich vidící děti.

Leporela jsou určena všem nevidomým, kteří jsou zručnými uživateli Brailleova písma a kteří se dlouhodobě starají o malé vidící děti nebo s nimi přicházejí do kontaktu.

Ukázka upravené stránky z leporela Na dvorku

Leporela kapesního formátu (107 mm x 107 mm) jsou opatřena textem v Brailleově písmu, který popisuje to, co je na obrázku, včetně barev, prostorových souvislostí a možné dějové linky. Knížečky se zejména dobře uplatní při cestování v MHD či při čekání u lékaře, nevidomý leporelo může mít pohodlně po ruce, v kapse apod.

Součástí upraveného leporela je i malý Průvodce, který přibližuje logiku popisků v Brailleově písmu, obsahuje seznam zavedených zkratek a předkládá konkrétní herní tipy pro různá vývojová období malého dítěte. Průvodce je dodáván v elektronické podobě, na vyžádání jej lze zaslat vytištěný v Brailleově písmu.

Upravená leporela patří do série publikací od nakladatelství Svojtka s názvem Podívej se, kdo se schovává… Nabízíme dva druhy, a to Na dvorku a V lese. Upravené leporelo a možnou práci s ním představujeme v krátkém videoklipu:

Cena upraveného leporela včetně Průvodce je 200 Kč. Jedná se o cenu dotovanou: vznik upravených leporel je finančně podpořen Nadačním fondem Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a neziskovou organizací Rozhledna, která je jejich vydavatelem.

Ukázka upravené stránky z leporela V lese

Pro další informace a objednávky nás kontaktujte:

Email: info@rozhledna.info
Tel.: 608 824 821.